308 HBYeni PEUGEOT 308 yenilenmiş sürüş deneyimini daha çekici bir görünüşle güçlendiriyor.

KARAKTER VE DİNAMİZM
Yeni PEUGEOT 308 ilk bakışta güçlü kişiliğini ortaya koyar. Yeni ön yüzünde Peugeot Aslanı merkeze konumlanmıştır, ve yeni alaşım jantlar şıklığa vurgu yapmaktadır. Yenilenen PEUGEOT 308’in karakterini tamamlamak için ön farlara entegre LED gündüz farlarını sunmaktadır.

PEUGEOT i-COCKPIT®, YENİLENMİŞ SÜRÜŞ KEYFİ
İçerde, tamamen memnuniyetiniz için tasarlanan PEUGEOT i-Cockpit® evrenine dalın. Kompakt direksiyon simidi, yüksek gösterge paneli ve kapasitif dokunmatik ekranla daha çevik ve sezgisel sürüşü deneyimleyin. Son olarak, daha yoğun bir deneyim yaşamak için Denon Hi-Fi ses sitemi ve Sürücü Spor Paketin keyfini çıkarın.

AYRIŞAN BİR STİL
Keskin ve temiz hatlarıyla ve üst seviye malzemesiyle, yeni PEUGEOT 308 GT Line sportif ve saf karakterle buluştu.

Kırmızı dikişli spor koltuklar, büyük panoramik cam tavan gibi detaylarla direksiyon simidinin arkasında büyük bir keyif vaad ediyor.

MUTLAK BAĞLANABİLİRLİK
Yolculuğunuzu basitleştirmek için ileri sürüş destek sistemleri sunmasının yanında Mirror Screen özelliği ile akıllı telefonunuza bağlanabilme ve uyumlu uygulamaları kullanabilme imkanı sunuyor. İsteğe bağlı alınabilen 3D Navigasyon ses tanıma özelliğine de sahip.

CESUR VE RADİKAL

Keskin tasarımlar Peugeot’nun DNA’sında var. Yeni Peugeot 308 de buna uygun olarak, hem dıştan hem içten her detay titizlikle geliştirildi. En güncel Peugeot tasarım dilini barındıran Yeni 308 de bu iddialı tasarıma sahip. Yeniden şekillendirilmiş ön tampon, kaput, ve Peugeot Aslanının ortasında konumlandığı radyatör ızgarası. Gelişmiş tasarıma eşlik etmesi için yeni LED gündüz farlar ve yeni alaşımlı jantlar eklendi.

Her seyahati benzersiz bir deneyime çevirmek için panoramik bir manzaraya sahip olabilirsiniz. Yolcuların huzur ve rahatı için tasarlanan büyük panoramik cam tavan yolcu kabinini doğal ışıkla buluşturuyor.

PEUGEOT i-Cockpit® İLE SÜRÜŞÜN YENİDEN İCADI

Peugeot gerçek anlamda direksiyon simidini yeniden icat etti. Araç iç tasarım mimarisindeki nu son gelişme, PEUGEOT i-Cockpit®, tüm Yeni Peugeot 308 versiyonlarında sunuluyor. PEUGEOT i-Cockpit® sürücüyü yolla daha bağlantılı ve kontrollü bir sürüş ortamını merkeze alan bir felsefe etrafında şekilleniyor. Bu etkiyi sağlayan özellikler; yüksek çeviklik hissi veren çok fonksiyonlu kompakt direksiyon simidi, önemli bilgileri gözünüzü yoldan ayırmadan takip edebileceğiniz yükseltilmiş gösterge paneli ve akıllı telefonlardaki gibi hassasiyet sunan 9.7” kapasitif dokumatik ekran.

PURETECH MOTORLAR
Yeni 308’de kullanılan üç silindirli PureTech benzinli motorlar düşük ağırlık ve kompakt boyutları sayesinde yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi sunar. Sadece sözümüze bakmayın: 31 ülkeden 65 jurinin 2015, 2016 ve 2017’de 1.0L – 1.4L motorlar kategorisinde PureTech Turbo motorlarımız üst üste 3 yıldır «Uluslararası Yılın Motoru» ödülüne sahiptir.

BLUEHDI MOTORLAR
Yeni 308’de kullanılan BlueHDi dizel motorların en önemli özellikleri SCR katalitik konvertör sayesinde NOx emisyonlarını %90 oranında azaltmaları, CO2 emisyonlarını optimize etmeleri ve partikül emisyonlarını %99.9 oranında azaltmalarıdır. Bu motorlar sınıfının en az yakıt tüketim değerlerini sağlarken üstün performansı da bir arada sunmaktadır.

SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ: TEKNOLOJİ SÜRÜCÜNÜN HİZMETİNDE
Yeni PEUGEOT 308’le en son ileri sürüş destek sistemlerinden faydalababilirsiniz:

  • Aktif kör nokta uyarı sistemi
  • Yorgunluk tespit sistemi
  • Akıllı Işık Sistemi (Smartbeam)
  • Aktif şerit takip sistemi
  • Hız levhası tanıma sistemi